LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti i Këshillit Europian mbërrin në Shqipëri/ Pritet nga Rama

20 Maj 2022, 08:25, Politikë CNA

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, ka mbërritur për një vizitë zyrtare në Tiranë.

Ai është pritur nga kryeministri Edi Rama në një ceremoni zyrtare në bulevardin pranë Kryeministrisë.

Ndërkohë, në orën 10:30, do të ketë një takim “kokë më kokë” Rama-Michel.

Ndërsa në orën 11:15 do të zhvillohet konferenca përbashkët për shtyp mes Michel Kryeministrit Rama.

Vizita e zyrtarit të lartë të Bashkimit Europian vjen në një kohë kur po shtohet presioni për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nga vendet e BE, e lidhur sidomos me pushtimin rus në Ukrainë dhe ndikimin që mund të ketë në Ballkan./CNA.al

Lajmet e fundit nga