LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Të luajmë presidentash’/ Kikia, ‘dush të ftohtë’ Alibeajt

19 Maj 2022, 18:07, Politikë CNA
‘Të luajmë presidentash’/ Kikia, ‘dush të

Gazetari Mentor Kikia ka reaguar për listën me emrat e propozuar për Kreun e Shtetit nga Enkelejd Alibeaj në mbledhjen e sotme.

Kikia i quan aktet e Alibeajt si ?lojë presidentash?, ndërsa thotë se opozita nuk duhet të shkojë me një listë prej 10 personash, por duhet t?i vërë gishtin njërit prej tyre.

?Të luajmë presidentash

Une nuk kam asgjë me listën e kandidatëve që ka paraqitur kjo pjesë e PD për President. Por një gjë nuk e kuptoj vërtet. Për çfarë u negociua deri tani?

Të paraqesësh një kandidat për President mjaftojnë 20 firma deputetësh dhe këtë të drejtë nuk e fiton me negociata, por e njeh Kushtetuta.

Për të qenë më serioze, opozita nuk duhet të shkojë me një liste 10 personash, e ti thotë PS-së: fusni dorën në thes e merrni kë t?ju zërë dora, por të kishte vënë gishtin tek njëri dhe të lobonte, ta mbështeste, ta kërkonte me forcë.

Kjo do të quhej negociatë?, shkruan gazetari në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga