LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata në PD/ Ish-eurodeputetja, mesazh Krichabuam: Mos ndërhyj, të respektohet rezultati i së dielës

20 Maj 2022, 11:47, Politikë CNA
Situata në PD/ Ish-eurodeputetja, mesazh Krichabuam: Mos ndërhyj,

Ish-eurodeputetja gjermane, Doris Pack, ka reaguar në lidhje me deklaratën e deputetit kristiandemokrat gjerman, Gunther Krichabuam, i cili tha se nuk do të ketë bashkëpunim me PD-në, nëse kjo parti i kthehet së djeshmes.

Në një prononcim për ?Syri Tv?, Pack ka thënë se Krichbuam nuk duhet të ndërhyjë pasi sipas saj nuk i njeh problemet e brendshme të PD-së.

?Askush nga jashtë nuk duhet të ndërhyjë dhe mbi të gjitha të mos japë këshilla. Partia Popullore Europiane është treguar e mençur që nuk ka ndërhyrë.

I ftuari i huaj në Shqipëri- ambasadorja Kim- ka vepruar në mënyrë të papranueshme dhe është përgjegjëse për shumë probleme në PD.

Nëse të dielën të gjithë anëtarët e PD-së kanë të drejtë të votojnë për një kryetar të ri partie dhe do të shkojnë të votojnë: duhet të respektojmë personin e zgjedhur?, shprehet Pack.

?Nuk do të bashkëpunojmë nëse PD-ja i kthehet së djeshmes?/ Berisha sfidon deputetin gjerman

Lajmet e fundit nga