LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Zbardhen takimet e Berishës dhe Elezit për nesër

19 Maj 2022, 14:08, Politikë CNA
Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Zbardhen takimet e Berishës dhe

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale ka publikuar oraret dhe vendet e takimeve të nesërme të dy kandidatëve për kreun e PD-së, Sali Berishës dhe Ibsen Elezit.

Konkretisht mësohet se Elezi do të zhvillojë një takim në orën 11 të paradites me anëtarë dhe simpatizantë të PD-së në Shkodër dhe një në orën 18:30 me personalitete publike.

Ndërkohë, Berisha do të mbajë vetëm një takim në orën 19:00 me anëtarë dhe simpatizantë të PD-së në Vlorë.

Komisioni bën të ditur se ka marrë menjëherë masat për njoftimin e degëve përkatëse në lidhje me kalendarin e takimeve.

Gjithashtu, Komisioni njofton se në mbledhjen e sotme ka miratuar numrin dhe vendndodhjen e Qendrave të Votimit në çdo degë si dhe formatin e fletës së votimit për Kryetar të PDSH-së.

Komisioni fton të gjithë anëtarët e Partisë Demokratike të bëhen pjesë e fushatës për zgjedhjen e Kryetarit të PD-së që do të finalizohet në votimin e datës 22 maj 2022./ CNA.al

Lajmet e fundit nga