LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shpifje, nga anëtari i organizatës kriminale”/ Berisha i përgjigjet Bollinos

20 Maj 2022, 11:15, Politikë CNA
“Shpifje, nga anëtari i organizatës kriminale”/ Berisha i

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot në lidhje me një lajm të publikuar në mediat e Carlo Bollinos, ku pretendohej se ai ka tentuar të takojë ish-Sekretarin Amerikan të Shtetit, Pompeo, gjatë vizitës në Tiranë.

Gjatë një konference për mediat, Berisha i cilësoi si shpifje pretendimet në fjalë, ndërsa hodhi akuza të forta ndaj Bollinos.

?Shpifja që bëri Carlo Malavita, i cili është anëtar i organizatës kriminale të grabitjes së pronave.

Aty ku po ndërton ai, duhej të ndërtohej një gjimnaz dhe Rama ia dha me një euro Carlo Malavitës. Prandaj them është anëtar i organizatës kriminale të grabitjes së pronave.

Sali Berisha kurrë nuk ka kërkuar të takojë një person që vjen në Shqipëri dhe ai nuk ka kërkuar ta takojë Sali Berishën, ky është një ligj i hekurt imi.

Kushdo që të vijë, unë kurrë nuk kërkoj. Dhe s’kam bërë asnjë përpjekje apo ide në asnjë moment që të kërkoj një takim me Pompeon?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga