LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë e ish-deputetit/ Ka zyrtarë të lartë të zhytur në korrupsion

20 Maj 2022, 11:56, Politikë CNA
Deklarata e fortë e ish-deputetit/ Ka zyrtarë të lartë

Ish-deputeti socialist, Spartak Braho, ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka komentuar aksionin e bërë nga SPAK-u, një ditë më parë ku u shkatërruan 8 grupe kriminale si dhe u ekzekutuan 18 masa sigurie.

I ftuar në emisionin ?Breaking?, Braho ka deklaruar se ka shumë zyrtarë të lartë të përfshirë në korrupsion.

?Ka zyrtarë të lartë të përfshirë. Ka drejtues që janë të zhytur në korrupsion. Pushteti i ka këto relacione, aq më tepër që nuk ka pasur ndonjë luftë serioze nga e majta, pavarësisht thirrjeve të Ramës që do të dënojmë atë apo këtë. Përderisa Rama thotë kushdo që hyn në botën e krimit ka përgjegjësi personale, nuk është kështu. Përgjegjësia është personale, por ka dhe morale për ata që i vendosin aty. Është personale kur është e largët. Këta nuk u emëruan vetë, dikush i lançoi. Veprimtaria e tyre kriminale është e shoqëruar me përgjegjësi morale të eprorëve. Kryeministri nuk duhet ta kalojë me një justifikim banal, Kryeministri që i emëron nuk duhet të thotë që përgjegjësia është personale?, – tha Braho./ CNA.al

Lajmet e fundit nga