LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Operacioni i SPAK, dështim”/ Noka: Ka patur rrjedhje të informacionit

20 Maj 2022, 13:19, Politikë CNA
“Operacioni i SPAK, dështim”/ Noka: Ka patur rrjedhje të

Deputeti demokrat Flamur Noka e ka quajtur operaciopnin e SPAK një dështim. I ftuar në emisionin ?Pikat mbi i?, Noka tha se ka patur rrjedhje të informacionit. Sipas Nokës nga ky operacion janë nadluar vetëm ?ushtarët?.

SPAK veproi sepse tani u shndërrua në të penduar një prej të akuzuarit. Çfarë efekti pati? Çfarë produkti dha, këtu më pas duhet të diskutojmë. Ky operacion për mua është dështim. Ka pasur fillim e mbarim rrjedhje informacioni. Fakti që shpall disa ditë përpara emrin e të penduarit, t?i praktikisht i ke paralajmëruar ata që të ikin dhe po i vjen momenti për urdhër-arresti. Kjo është aksiomë. Në rast se ke qëllim të luftosh krimin, duhet të ruash konfidicialitetin. Kush e nxori? Opozita e nxori emrin e Dumanit si të penduar? Unë që ditën që kam dëgjuar emrin e Dumanit si të penduar i kam thënë kolegëve që po shkojnë sinjalet. Fakti që u ndaluan vetëm ushtarë është vërtetim. Sa i përket asaj që tha zoti Zheji që opozita nuk duhet ta kundërshtojë se është goditje majtas. Një gjë mund ta them, nuk është goditje majtas. A dini ju një bandë të krimit që është mbështetëse e PD? Asnjë. Krimi i organizuar mbështet qeverinë“, tha Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga