LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gazetari i kujton 17 majin/ Balla ironizon Berishën

20 Maj 2022, 15:54, Politikë CNA
Gazetari i kujton 17 majin/ Balla ironizon Berishën

Gjatë djales për shtyp, një gazetar i ka kujtuar kreut të Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, marrëveshjen e 17 majit Rama-Basha.

Ai e ka pyetur nëse është zhgënjyer nga qëndrimi i Enkelejd Alibeajt për marrëveshjen e dy ditëve më parë, duke qenë se kryeministri Edi Rama arriti sukses me atë të 2017-ës.

Balla iu shmang diskutimit mbi këto marrëveshje që janë cilësuar si të ndërlidhura nga analistët e politikanët dhe ironizoi ish-kryeministrin Sali Berisha.

?Meqënëse u ndalët tek marrëveshja, Alibeaj thotë se marrëveshja është prishur, ju thoni hajde diskutojmë. Meqënëse diskutimet dhe kjo marrëveshje u shtrua më 17 e 18 maj, ndryshe nga Rama që më 17 maj arriti suksesin, ju jeni i zhgënjyer nga Alibeaj??, ishte pyetja që drejtoi gazetari, ndërsa kreu i grupit të socialistëve përmendi datën kur Berisha u shpall ?non grata? nga SHBA.

?Për mua data më e rëndësishme është më 19 maj 2021. Atë kam unë, atë do kujtoj gjithë jetën?, u përgjigj Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga