LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Harresa”e fsheh mosmirënjohjen”/ Luan Rama nuk harron Kyemadhin, i uron ditëlindjen

9 Prill 2022, 19:27, Aktualitet CNA
“Harresa”e fsheh mosmirënjohjen”/ Luan Rama nuk harron

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi feston sot 48-vjetorin e lindjes.

Në këtë ditë të veçantë urimet për të kanë qenë të shumta si nga personalitetet e politikës ashtu dhe ata jashtë saj, ku nuk ka munguar as urimi i ish-deputetit të LSI, Luan Rama.

Krahas urimit, Rama shkruan se sipas një tradite paradoksalisht meskine në Shqipëri, Kryeadhi edhe mund të mos e ketë pritur këtë urim, sepse rëndom ndodh që ?harresa? të fshehë mosmirënjohjen.

“Në datën e lindjes:

MONIKËS, PËRZEMËRSISHT GËZUAR!

Gëzuar, edhe pse nuk mjafton e dashur Monika!

Por, në shqip nuk ka një fjalë tjetër që të shprehë më mirë dhe më bukur mirësinë, mirënjohjen dhe fisnikërinë që mund të mbartë një fjalë e vetme, për të përcjellë një urim zemre.

Ndaj edhe unë sot, në datën e lindjes, të uroj përzemërsisht: GËZUAR!

Sipas një tradite paradoksalisht meskine në Shqipëri, ti edhe mund të mos e kesh pritur këtë urim prej meje, sepse r?ndom ndodh që ?harresa? të fshehë mosmirënjohjen.

Por, sipas një tradite tjetër, asaj që buron prej kodit të nderimit, shenjtëria e të cilit përcakton dhe përveçon fisnikërinë prej mosmirënjohjes, unë të uroj përzemërsisht GËZUAR!

Gëzuar sot dhe gëzuar mot e mot pas moti familjarisht dhe me gjithë të dashurit e tu!”/CNA.al

Lajmet e fundit nga