LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Damian Gjiknuri votëbesohet me 277 vota si Sekretar i Përgjithshëm i PS

9 Prill 2022, 18:27, Aktualitet CNA
Damian Gjiknuri votëbesohet me 277 vota si Sekretar i

Damian Gjiknuri është votëbesuar për të vijuar detyrën e tij si Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste me 277 vota pro.

Ditën e sotme 284 anëtare Asambleje nga 342 në total kanë votuar për të votëbesuar Sekretarin e Përgjithshëm si dhe Sekretariatin e PS.

Më 2 shtator 2021, në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së, Rama informoi se Sekretar i Përgjithshëm i PS-së do të ishte Damian Gjiknuri./CNA.al

Lajmet e fundit nga