LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Urrejtja në rrjetet sociale/ Dojna Mema zbulon qëndrimin e saj ndaj raportit Donald-Beatrix

3 Dhjetor 2021, 15:29, Lifestyle CNA
Urrejtja në rrjetet sociale/ Dojna Mema zbulon qëndrimin e saj ndaj

Raporti Donald-Beatrix është tej mase i komentuar në rrjetet sociale. Ndjekësit kanë patur një reagim shumë të fortë ndaj dyshes, madje nuk kanë munguar mallkimet apo gjykimet kundrejt tyre.

Në  një bisedë virtuale, moderatorja Dojna Mema ka treguar qëndrimin e saj në lidhje me gjuhën e urrjetjes që po përdoret në rrjetet sociale kundrejt Donaldit dhe Beatrixës.

Ajo shkruan se është shumë e shëmtuar që urrjetja të kanalizohet tek një vajzë, e cila ka hyrë vetëm dhe s?ka pse t?i japë llogari askujt.

?Pikërisht se janë njerëz gabojnë, dashurojnë, rrëzohen, ringrihen, qeshin, qajnë. Një herë publiku i ngre në qiell dhe pastaj i ul në tokë.

Big Brother Vip na ka përfshirë të gjithëve dhe sigurisht që protagonistët do komentohen, do lavdërohen, do gjykohen, por gjuha e urrjetjes në rrjet nuk mund të normalizohet. Është e shëmtuar që urrejtja të kanalizohet tek një vajzë që në fund të së gjithës nuk ka detyrim të japë asnjë llogari për sa kohë  ka hyrë vetëm aty, e s?ka lënë njeri jashtë?, shkruan Dojna.

Ndërsa përsa i përket komentit të Beatrix në postimin e Borës pa puthjes me Donaldin, i cili ka bërë ?namin? në rrjetet sociale, ajo e krahason situatën me trekëndëshin e famshëm të shoëbizit Hailey Bieber, Selena Gomez dhe Justin Bieber.

?Sa i përket komentit të famshëm para se të hynte, më kujton shumë kohën kur Hailey Bieber ishte fanse e Selena Gomez dhe Justin, madje komentonte se sa bukur bashkë. Tani është e martuar me Justin dhe shkoi ajo histori. Të tjerat i flasim në Big Brother Vip Fan Club, të dielën?, përfundon Dojna Mema./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga