LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Triumfi i jetës” në festivalin e RTSH-së/ Endri dhe Stefi Prifti sjellin hitin e ri

3 Dhjetor 2021, 13:33, Lifestyle CNA

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar është ngjarja më e madhe muzikore në vend. Edicioni i parë i tij u mbajt në vitin 1962 dhe që pas vitit 2003 vazhdon të përcaktojë përfaqësuesin e vendit në Eurovizion.

Pjesë e festivalit do të jenë edhe vëllezërit korçarë, Endri dhe Stefi Prifti.

Ata kanë publikuar këngën me të cilën do të marrin pjesë në festivalin e 60-të.

Triumf i jetës? është titulli i këngës konkuruese.

?Përshendetje miq!

Triumf i jetes!  Kështu titullohet kënga jonë konkuruese në Festivalin Kombetar në RTSH.

Muzika – Jetmir Barbullushi

Teksti – Zhljana Jorganxhi

Orkestroi – Shpëtim Saraci

Presim mendimet dhe mbështetjen tuaj në këtë rrugetim të ri konkurues?, shkruajnë vëllezërit Prifti në rrjetet sociale./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga