LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbërrijnë në Rinas mbi 70 mijë doza vaksine Pfizer

13 Nëntor 2021, 15:58, Lifestyle CNA
Mbërrijnë në Rinas mbi 70 mijë doza vaksine Pfizer

Mbrëmjen e sotme ka ardhur në Shqipëri një tjetër ngarkesë me vaksina kundër COVID-19.

Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila bën me dije se në Rinas kanë mbërritur 74,880 doza vaksine Pfizer.

“Kanë mbërritur në Shqipëri edhe 74,880 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë. Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,646,720 vaksina antiCOVID-19. Jemi të vendosur të çojmë deri në fund planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari“, njofton Manastirliu./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga