LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish konkurentja e “Përputhen” i vihet kundër produksionit për skandalin Alvisa-Hysen: Degjeneroni njerëzit për klikime

9 Nëntor 2021, 09:48, Lifestyle CNA
Ish konkurentja e “Përputhen” i vihet kundër produksionit

Ditët e fundmit skandali Alvisa-Hysen ka marrë vëmendjen e të gjithë medias dhe po komentohet pafund. Në numrin e personave që kanë reagur në lidhje me këtë skandal ka qenë edhe ish konkurentja e ?Përputhen? Sindi Loci.

Në një bisedë online të zhvilluar me ndjekësit e saj në Instagram ajo është pyetur se cfarë mendimi ka në lidhje me skandalin. Sindi është shprehur se ndihet e inatosur me faktin se si  mundet një emision të arrijë deri këtu vetëm për disa klikime.

?Si fillim dua të qartësoj se ky është mendimi im personal dhe jo domosdoshmërisht duhet të merret si i mirqënë. E para ndihem shumë e trishtuar dhe e inatosur se si mundet një spektakël të arrijë deri aty sa të lejojë një mashkull të shantazhojë hapur, para një publiku një femër vetëm për klikime. Kushdo qoftë ajo, edhe nëse ka mashtruar. Nëse ka abuzuar me dike ka institucione kompetente që marrin masa për këto situata. Duke ditur se si funksionojnë gjërat aty jam e sigurt që djali ka folur me produksionin që gjithçka është kundër vajzës dhe serish është lejuar që të marrë pjesë në emision për të degjeneruar, denigruar një qënie njerëzore. Është zhgënjimi më i madh i shoqërisë tonë?, shprehet Sindi./CNA.al

Lajmet e fundit nga