LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Infektohet me Covid-19 edukatorja e një kopshti në Kuçovë/ Pozitive edhe vajza 5 vjeçe

20 Shtator 2020, 20:59, Lifestyle CNA
Infektohet me Covid-19 edukatorja e një kopshti në Kuçovë/

Një edukatore në një kopsht në Kuçovë bashkë me vajzën e saj 5-vjeçe,? kanë rezultuar pozitive me Covid-19.

Edukatorja ka qënë në punë deri në momentin e shfaqjes së shenjave të para dalluese të infektimit dhe pas kryerjes së tamponit,ajo dhe vajza e saj e kanë rezultuar ?pozitive? shkruan Ballkanweb.

Edukatorja është karantinuar së bashku me familjen e saj,ndërkohë që janë karantinuar edhe 12 fëmijët e grupit ku ajo punonte,të cilët do ti nënshtrohen testimit.

Ndërkaq, mësohet se dhe një punonjëse fasonerie në qytetin e Kuçovës ka rezultuar e prekur me koronavirus.

 

 

Lajmet e fundit nga