LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kap me armë në makinë/ Ja sa vite burg rrezikon Fjolla Morina

20 Shtator 2020, 08:26, Lifestyle CNA
U kap me armë në makinë/ Ja sa vite burg rrezikon Fjolla Morina

Gjatë ditës së djeshme, këngëtarja kosovare Fjolla Morina është vënë në pranga nga policia kufitare në Morinë, pasi gjatë një kontrolli në makinën e saj janë gjetur një armë zjarri tip pistoletë dhe 23 fishekë, si dhe një pistoletë në dukje e dyshuar lodër çakmak.

Këngëtarja 34- vjecare po udhëtonte edhe me dy persona të tjerë, të cilët kanë rënë në prangat e policisë. Pistoleta tip ?Zoraki?, me 23 fishekë u gjet në çantën e dorës, ndërsa në bagazh të automjetit u gjet një pistoletë tip çakmak.

Sipas Kodit Penal ajo rrezikon nga 10 deri në 20 vite burg për trafikimi të armëve të zjarrit. Policia ka arrestuar edhe dy persona të tjerë që shoqëronin këngëtaren, F.M dhe F.S të dy 29 vjeç, njëri banues në Kosovë e tjetri në Belgjikë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga