LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTOT-I dashuri i vrarë në atentat/ Historia e Fjolla Morinës, si u arrestua këngëtarja e hitit “F*cking Bitch”

19 Shtator 2020, 12:38, Lifestyle CNA
FOTOT-I dashuri i vrarë në atentat/ Historia e Fjolla Morinës, si

Këngëtarja kosovare Fjolla Morina është vënë në pranga nga policia kufitare në Morinë, pasi gjatë një kontrolli është gjetur një armë zjarri tip pistoletë dhe 23 fishekë, si dhe një pistoletë në dukje e dyshuar lodër çakmak.

Këngëtarja 34- vjecare po udhëtonte edhe me dy persona të tjerë, të cilët kanë rënë në prangat e policisë. Pistoleta tip ?Zoraki?, me 23 fishekë u gjet në çantën e dorës, ndërsa në bagazh të automjetit u gjet një pistoletë tip çakmak.

Për të gjithë ata që nuk e mbajnë mend, Fjolla Morina pati bumin e saj të madh në muzikë me këngën ?Fucking Bitch? (Fb).

Fjolla Morina  ka qenë në një lidhje dashurie në me të riun që u vra në një atentat në vitin 2017, Juxhin Dauti, së bashku me mikun e tij Ervin Dalipi. Ajo i kushtoi të ndjerit edhe një këngë që titullohet  ?Si të jetoj?.

Dauti më herët ka qenë i akuzuar për vrasjen e Fation Banit, i cili u qëllua në mjetin e tij më 17 mars të 2012 në Vlorë. Nga akuza për vrasjen e Fatjon Banit, ai u shpall i pafajshëm, sakaq vrasja e Dautit mbetet edhe sot ende e pazbardhur nga policia.

Pak ditë më parë ajo publikoi një video ku tregonte dhuratën marramendëse një ?Audi Q7? dhe lulet që i kishte dhuruar një mashkull misterioz./ CNA.al

Lajmet e fundit nga