LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Miss Universe Shqipëria dhe Kosova”/ Kush janë dy bukuroshet që rrëmbyen kurorat e bukurisë

19 Shtator 2020, 08:39, Lifestyle CNA
“Miss Universe Shqipëria dhe Kosova”/ Kush janë dy

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur kompeticioni i bukurisë ?Miss Universe Albania dhe Kosovo?. Dy bukuroshet që kanë rrëmbyer kurorat e më të bukurës janë Blerta Veseli dhe Paula Mehmetukaj.

Njëra brune dhe tjetra bjonde, dy bukuroshet kanë arritur të fitojnë këtë garë.

Mbrëmja ishte plot surpriza dhe pati performanca nga këngëtarët më në zë të momentit si Flori Mumajesi, Anxhela Peristeri, Bruno e shumë të tjerë. Prezatuesit që shkëlqeyn ishin moderatori nga Kosova Alaudin Hamiti hde dy modelet bukuroshet Adrola Dushi dhe Xhesika Berberi.

Kurora e më të bukurës së Shqipërisë u dorëzua nga Cindy Marina, që u shpall vitin e shkuar fituese e ?Miss Universe Albania?. Për më tepër shihni fotot e dy bukurosheve që morën të gjithë vëmendjen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga