LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Revoltohet Big Basta: “Turp, po pështyhet mbi atë vend”

19 Shtator 2020, 09:03, Lifestyle CNA
Revoltohet Big Basta: “Turp, po pështyhet mbi atë vend”

Reperi Big Basta prej vitesh jeton në Zelandën e Re së bashku me bashkëshorten Vesa Luma dhe djalin e tyre.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Big Basta ka rrëfyer i revoltuar arsyet pse i është dashur të largohet nga vendi i tij dhe të shkëputet nga tregu muzikor shqiptar.

Ai ka prekur gjithashtu problematikat më të mëdha në industrinë e muzikës në Shqipëri duke filluar nga e drejta e autorit e deri tek suporti nga shteti për artistët. Në statusin e tij, Big Basta tregon se këngëtarët nuk po bëjnë më këngë me vlera dhe se qëllimisht po pështyhet mbi vendin.

?3 vjet e gjys shkeputje nga muzika Shqiptare, per te ardhmen time dhe familjes sime. Qe kur te shkoj 45-50vjec tmos kerkoj per pune ne RTSH dhe te jem ne gjendje te perballoj pleqerine. Ne Shqiperi, prape pa te drejta autori, prape pa pension artistik, prape pa asnje suport nga shteti(e pate vete ne kohen me te veshtire) dhe prap me MUT e bejne duke bere kenge aspak me vlera. Qellimisht po peshtyhet mbi ate vend, turp!?, shkruan ai në Facebook./ CNA.al

Lajmet e fundit nga