LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk mund të paguaja as një paketë cigare”/ Rozana Radi rrëfen vështirësitë e jetës

18 Shtator 2020, 12:23, Lifestyle CNA
“Nuk mund të paguaja as një paketë cigare”/ Rozana

Këngëtarja dhe tekstshkruesja, Rozana Radi shpesh herë ndan në rrjetet sociale pak nga ajo se si ka qenë jeta e saj dhe vështirësitë që e kanë bërë më të fortë.

Nëpërmjet një postimi në Instagram, Rozana ka treguar se jeta nuk qenë shumë e lehtë për të. Në një moshë të re humbi babain dhe nënën dhe ikja e tyre ka lënë shumë gjurmë tek ajo. Por gjithashtu e ka ndihmuar të ecë përpara dhe të mos ia shtrijë dorën askujt.

?Unë mendoj që nuk kam qenë kurrë perfekte! Jeta më ka sfiduar me humbje të mëdha. Humba babain në moshën më delicate e dy vite më vonë nënën time. Me ikjen e tyre frika e vdekjes më ndjek ngado. Jeta ime nuk ka qenë një ëndërrdhe ato pak gëzime që kam patur në jetë nuk më kanë lënë ti shijoj disa gazetare. Shkruaj dhe këndoj të vërteta ndaj shpesh me shihni tek emocionohem kur inerpretoj. Kam patur ditë kur nuk mund të paguaja as një paketë cigare por ja kam dalë e vetme sepse kam menduar me zemër duke mos ia zgjatur dorën askujt?, shkruan Rozana Radi./ CNA.al

 

 

 

A post shared by ?????? ???? ? (@rozana_radi) on

Lajmet e fundit nga