LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA.al shpall kuadrot e vitit/ I papërsëritshmi Luli i pari i opozitës

31 Dhjetor 2022, 14:11, Satire Politike CNA
CNA.al shpall kuadrot e vitit/ I papërsëritshmi Luli i pari i
Lulzim Basha

CNA.al ka vendosur sot që në datën 31 të shpallë kuadrot e vitit. Ata do të jenë nga fusha e politikës, e medias, aktivistë.

Do të jenë disa KUADRO.

Një nga emrat që CNA.al ka shpallur, pas rekomandimeve të dhënë nga audienca si ‘Kuadro i vitit’, në bashkëpunim me Shoqatën e Kontribuuesve Atdhetarë Reformatorë-Intelektualë, është Lulzim Basha.

Kuadroja i parë i këtij vitit dhe më kryesori është Lulzim Basha.

CNA.al shpall kuadrot e vitit/ I papërsëritshmi Luli i pari i

Ai është një kuadro i lartë i partisë, që mori drunë dhe rrahu anëtarët e partisë së tij, i dëboi dhe nga selia. Më pas humbi zgjedhjet, e dëbuan, dha dorëheqjen.

Tani ka marrë rreth vetes disa kuadro të vegjël, kuadro në rritje, kuadro shpresëdhënës si Gaz Bardhi apo Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku dhe shpreson që të rikthehet sërish si një kuadër i lartë i partisë, për të mirën e vendit.

Pas kuadros së parë, CNA.al do të publikojë më tej kuadrot e tjerë që kanë dhënë kontributet e tyre të vyera gjatë vitit 2022.

 

Lajmet e fundit nga