LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lulzim Basha si Nuri-Beu

11 Dhjetor 2021, 12:04, Politikë CNA
Lulzim Basha si Nuri-Beu

Lulzim Basha, është shndërruar në Nuri-Beun e vitit 2021.

Luli i ngjashëm deri në detaj me personazhin grotesk Nuri Beu, në filmin ?Koncert në vitin 1936?, ka zhvilluar sot një anti-Kuvend, por në mënyrën më të shëmtuar të mundshme.

Luli si Nuri Beu që kërkonte të prishte koncertin me muzikë otomane, dajre dhe çingije që tundin belin, i binte të njëjtës melodi dështimi që i ka rënë përgjatë këtyre viteve që kanë qenë në krye të PD-së.

Nuri Beu që priste koncertin se po këndonin këngëtarët dhe kishte thirrur të gjithë qytetin, ndërsa Luli mblodhi çingijet e tij për të bërë anti-kuvend dhe dështoi.

Luli edhe pse i ri në moshë, duket si Nuri Beu i vitit 2021 në politikën shqiptare.

I rrethuar nga çingijet, dështoi në anti-kuvendin e thirrur të demokratëve, të cilët kërkuan largimin e tij dhe në mënyrë demokratike, ne bazë të statutit të PD-së, vendosën sot për largimin e tij si kryetar.

Gjithashtu edhe Kuvendi i thirrur prej tij u anulua nga demokratët që morën në duar fatet e PD-së, që u shkatërrua nga Nuri-Beu i politikës shqiptare, Lulzim Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga