LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lulzim Basha "ekzekuton" armiqtë

23 Dhjetor 2021, 18:05, Politikë CNA
Lulzim Basha "ekzekuton" armiqtë

Lulzim Basha po sillet si një diktator, duke bërë çfarë do vetë brenda partisë dhe duke mos pyetur asnjë anëtar partie.

Prej më shumë se 8 vite, në PD emërohen dhe shkarkohen njerëz sipas oreksit të Lulit, dhe pa pyetur asnjë organ. Madje gjatë gjithë kësaj periudhe kohore, procesi i votimit brenda partisë ?nuk jeton më?.

Por pas përgjigjes që i dhanë anëtarët e PD duke e shkarkuar si kryetar, Basha ka nisur të hakëmerret ndaj tyre. Në mbledhjen e sotme, Basha ka zëvendësuar Edi Palokën në krye të Këshillit Kombëtar, anëtarët e Kryesisë si dhe sekretarët.

Luli me veprimet e tij po sillet njësoj si ish diktatori Enver Hoxha, duke ?ekzekutuar? këdo që i del kundër. E vetmja gjë që ka ngelur pa u bërë atyre që ai i quan armiq është pushkarimi, por nuk mundet sepse jemi në fund të vitit 2021, sepse nëse do të ishim në të tjera kohë ai do jepte dënimin me varje në oborrin e PD ndaj tyre./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga