LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lulzim Basha zëvendëson armiqtë me emërimet e reja

23 Dhjetor 2021, 17:42, Politikë CNA

Lulzim Basha së bashku me katër nënkryetarët dhe sekretarin e përgjithshëm u shkarkua nga demokratët në Kuvendin e mbledhur prej tyre në 11 dhjetor. Që prej asaj ditë, në mënyrë të paligjshme, Lulzim Basha ka vijuar të marrë vendime antistatutore, duke ?u prerë kokën? atyre që kanë mbështetur ish kryeministrin Sali Berisha dhe që votuan për shkarkimin e tyre.

Në mbledhjen e sotme, Basha në shkelje të statutit pa kandidaturë alternative dhe me votim të hapur ka emëruar në vend të Edi Palokës në krye të Këshillit Kombëtar Arta Sekja.

Po ashtu mësohet se sekretar Organizativ është zgjedhur Flamur Hoxha, ndërsa sekretar për çështjet zgjedhore do të jetë Indrit Sefa. Kreshnik Çollaku do të jetë sekretar për emigracionin, ndërsa sekretariati për Decentralizimin është Roland Bejko. Po ashtu janë propozuar si anëtarë të Kryesisë: Helidon Bushati, Gazmend Koduzi, Xhemal Gjunkshi, Agron Kapllanaj dhe Xhelal Mziu./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga