LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali me të dhënat private/ Rama konfirmon CNA.al

23 Dhjetor 2021, 12:18, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka pohuar se të dhënat private që janë hedhur së fundmi në publik, kanë qarkulluar që para shumë muajsh.

Sipas tij këto të dhëna po përdoren qëllimisht tani.

Ka dalë para shumë muajsh, pse përdoret tani? Konfuzion dhe destabilitetit në sensin e pasigurisë publike. Nuk ka asnjë mundësi tjetër përveçse ne vazhdojmë revolucionin industrial. Mbase këtë gjë e ka nxitur edhe fakti se ne kemi ndërmarrë një tur takimesh për të komunikuar mbylljen e sporteleve. Dhe ne do ta bëjmë këtë gjë. Nuk bëj asnjë lidhje me askënd, por them që ky është rast kuptimplotë se deri ku mund të shkojnë forca të caktuara kundër qytetarëve. Ne do të bëjmë maksimumin që të forcojmë të gjithë kapacitetet sepse jemi shumë të ekspozuar”, tha Rama,duke konfirmuar versionin e CNA.al.

Një ditë më parë,CNA.al publikoi shkrimin me titull, ? Skandali me të dhënat private/ Tentativa për të heshtur përplasjet në PD dhe aferën e inceneratorëve?, ku sqaronte gjërësisht se për çfarë bëhet fjalë.

Më poshtë po sjellim shkrimin të dejatuar.

Lefter Koka para drejtësisë/ Rama ?lan duart?: Nuk ka më punë me PS, kaq

Lajmet e fundit nga