LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lefter Koka para drejtësisë/ Rama “lan duart”: Nuk ka më punë me PS, kaq

17 Dhjetor 2021, 20:21, Politikë CNA

Arrestimi i ish ministrit të LSI Lefter Koka për aferën e inceneratorëve ka sjellë sërish reagimin e kryeministrit Edi Rama.

Nga studio e emisionit Zonë e Lirë, Rama tha se kushdo që ka probleme me drejtësinë do përballet në mënyrë individuale, dhe se nuk ka punë me partinë.

Ai shtoi se këtë gjë ja u ka bërë të qartë të gjithë atyre që janë pjesë e kabinetit qeverirat.

?Përgjegjësia është individuale. Sa herë ulem në mbledhjen e qeberisë kam një shprehje ?Vendin ku jeni ulur ja u kanë dhënë tani duhet ta mbani?. Që do të thotë ta mbajnë me punë dhe rezultate. Në momentin kur drejtësia i kërkon llogari dukujt nga ne të marrë avokat dhe të përfaqësohet. Çështjet në drejtësi janë individuale, jo partike. Ai që thirret në ballafaqim nuk ka punë me PS. Kaq.  

Unë jam në marrëdhënie super miqësore në raportin e punës, por aman ja u kam bërë të qartë të qartë të gjithëve që në fillim që punët e skuadrës janë të PS. Kush merr drejtim të kundërt dhe shkel në dërrasë të kalubur do përballet vetë?, tha Rama./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga