LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protestat nuk do të ndalen/ Paralajmërohet Rama

23 Dhjetor 2021, 10:41, Politikë CNA

Protestat nën udhëheqjen e ish-kryeministrit Sali Berisha do të vijojnë.

Pas konfirmimit të mëhershëm nga Berisha, rikonfirmimi ka ardhur edhe nga anëtarja e Komisionit për Rithemelimit për PD-së, Albana Vokshi.

Kjo e fundit, nga Gjykata e Tiranës, ku ka marrë pjesë në seancën që po zhvillohet për autorët që dogjën flamurin e Serbisë, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama.

?Ne i bëjmë thirrje Edi Ramës që protestat nuk do të ndalet.  Inkurajojmë që organet e drejtësisë që hetimet të bëhën objektive dhe të mos veprojnë bazuar në atë që thotë Rama. Komisioni do të realizojë mbledhje, dhe kur të vendoset do jua bëjmë me dije?, është shprehur Vokshi për gazetarët./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga