LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U shkarkua nga demokratët/ Sa paguhet kryetari i Republikës së Re

22 Dhjetor 2021, 18:31, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i PD Lulzim Basha edhe pse i ka lënë demokratët nën hije mbi 8 vjet, paguhet drejtues i kësaj force politike. I dështuar në çdo proces zgjedhor, dhe tashmë i shkarkuar me referndum, Luli ?gllabëron? miliona lekë.

Në bazë të dokumentit që po qarkullon në media dhe rrjetet sociale, Luli paguhet 150,000.00 lekë në muaj.

Por në databaze-n e publikuar, ka edhe Lulzim Basha të tjerë, të cilët figurojnë të punësuar në ndërtim, aty ku duket se do përfundojë dhe Luli i Republikës së Re.

Shifrat e pagave që po qarkullojnë me shpejtësi kanë nxjerrë zbuluar  pagat e shumë personave publikë në vendin tonë,  të cilat kapin vlerën e miliona lekë në muaj./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga