LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me zyra të shtrenjta në qendër të Tiranës/ Ku i gjen Lulzim Basha paratë për luksin

28 Mars 2022, 10:44, Politikë CNA
Me zyra të shtrenjta në qendër të Tiranës/ Ku i gjen

Lulzim Basha, pasi blindoi dhe mbajti peng për muaj të tërë selinë e Partisë Demokratike, është larguar që andej me ceremoni siç thotë populli.

I shkarkuar, me vendim gjykate, Basha u largua kokë-ulur nga bunkeri që kishte krijuar, e një seri dështimesh dhe humbjesh mbi supe.

Pas shkarkimit dhe largimit nga selia, ka vijuar të shfaqet netëve në errësirë, tek tuk në ndonjë takim.

Dhe pasi harxhoi dhe shpenzoi rreth 40 mijë euro për fortifikimin e dhe vëzhgimin e selisë blu, tashmë ka marrë një zyrë luksoze.

Ai është vendosur në një tjetër zyrë me qira jashtë selisë së Partisë Demokratike. Zyra e tij e re, është tek qendra ?Torre Drin? në rrugën ?Abdi Toptani? , në një zonë tejet të shtrenjtë dhe luksoze.

I humbur dhe i shkarkuar nuk heq dorë nga luksi i shfrenuar.

Ku i gjen Lulzim Basha paratë që i paguan zyrat luksoze, në qendër të Tiranës, në këto kohe krize?

Nuk janë vetëm zyrat, por edhe shërbime të tjera që Basha merr me para që nuk u dihet burimi, për të cilët do të sjellim materiale të tjera./CNA.al

Lajmet e fundit nga