LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mijëra euro për blindimin e selisë së PD/ Gazetari zbardh detajet, thirrja e fortë për SPAK 

28 Mars 2022, 10:42, Politikë CNA

Gazetari Bejdo Malo ka reaguar në lidhje me pamjet e publikuara të blindimit të selisë së PD.

Në një postim në rrjetet sociale, Malo shkruan se kostoja e blindimit dhe kamerave shkon rreth 72 mijë euro.

Ai i drejton një thirrje të fortë SPAK, të cilit I kërkon të hetojë.

?A do hetojë SPAK-ku ndërtimin pa leje me në vlerën 40 mijë euro hekur dhe 32 mijë euro kamera të selisë së PD, nga dyshja Lulzim Basha, Gaz Bardhi.

Të 72 mijë eurot janë pagesa të bëra nga një gjeneral pjesë e strukturave të kësaj partie.

Pothuajse të gjithë gjeneralët si dhe disa ish-shefa shtabi të përgjithshëm të FA, e viteve 1998-2022, janë involvuar në politikë. Disa ministra. Disa deputetë e të tjerët prefektë, disa të tjerë drejtorë të rëndësishëm në shtet me të drejtë firme për tendera disa miliona dollarë, apo për kolonelë drejtorë burgjesh.

Ky mililitarizim i politikës arrin kulmin me donacionet që japin këta syresh për politikën. Kujtojmë se s?jemi juntë.

A do ta zbardhë SPAK-u të vërtetën, për formularin e këtyre gjeneralëve, si ushtarakë, si ministra, si prefektë dhe si deputetë, dhe si drejtora për ti dhënë fund akuzave jo zyrtare që qarkullojnë ndaj tyre për pasuri të mëdha dhe për donacione në politikë.?-shkruan Malo./CNA.al

Lajmet e fundit nga