LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lulzim Basha, gjumashi ekselent/ CNA.al sjell setin fotografik të gjumit me tri raunde në orën 11:30 të mesditës

11 Dhjetor 2022, 13:35, Aktualitet CNA

Lulzim Basha, gjumashi ekselent/ CNA.al sjell setin fotografik të gjumit me

Nëse do të ketë një çmim nobel për gjumin, fituesi i sigurtë do të ishte Lulzim Basha.

Ai është nga gjumi në gjumë. Përgjumi opozitën, PD-në, në kohën që ishte në krye të partisë, duke regjistruar humbje pas humbjeje, e duke e kthyer si veten dhe për veten dhe klientelën e tij.

Sot është fotografuar sërish në gjumë, duke u kthyer nga Holanda.

Në fotot e shkrepura nga CNA.al në avionin e linjës Frankfurt-Tiranë, Lulzim Basha duket në gjumë të thellë.

Lulzim Basha, gjumashi ekselent/ CNA.al sjell setin fotografik të gjumit me

Përgjumësh dukej se kishte shkruajtur në avion edhe urimin për 32-vjetorin e PD-së, ku harronte gjëmën që u bëri demokratëve duke i braktisur e duke i lënë në mes të rrugëve dhe fliste për shpresë të shqiptarëve.

Një gjë është e sigurt ajo që di të bëjë më mirë është gjumi.

Nuk është hera e parë që Basha fotografohet në gjumë në mes të ditës, konkretisht në orën 11:30, për t’u zgjuar pas 20 minutash dhe për të nisur ritualin e gjumit sërish. Kjo ka zgjatur plot tri raunde.

Lulzim Basha, gjumashi ekselent/ CNA.al sjell setin fotografik të gjumit me

Basha është gjumash" apo "Basha fle gjumë" janë epitetet më të shumta që i janë vendosur Lulzim Bashës, duke iu referuar edhe punëve që ka bërë.

Shpesh në disa raste është bërë edhe objekt talljesh në media e rrjete sociale.

Pavarësisht këtyre gjumi i Lulit nuk lëkundet. Nuk ka tritol që lëkund gjumin e Bashës. Ai në gjumë, është fitimtar, vazhdon beteja dhe luftëra, dhe madje është dhe kryeministër./CNA.al

Lajmet e fundit nga