LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lulzim Basha, aksioner në projektin e Portit të Durrësit/ Denoncimi për ish-kreun e PD-së

14 Nëntor 2022, 12:35, Denoncim CNA

Lulzim Basha, aksioner në projektin e Portit të Durrësit/

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ndërsa ka paralajmëruar të tjera protesta, është ndarur te projekti i Portit të Durrësit, të cilin e ka quajtur aferë korruptive.

Sipas Berishës, pas kësaj aferë nuk qëndron vetëm Edi Rama, por edhe Lulzim Basha.

“Ky monizëm nuk ka të ndalur, aferat e tmerrshme të Edi Ramës janë unike në botë. Pasi ka vjedhur 420 milionë euro me firmën e tij për ndërmarrjen e tij të djegësve, vërsulet i tërbuar për të vjedhur 1 milion metër katror tokë në një sipërmarrje, shumë shpejt do e njihni, me dokumente false.

60 për qind të aksionerëve janë Edi Rama dhe Lulzim Brava dhe mafiozët e tyre. Po organizojnë në Durrësin e Shqipërisë vjedhjen më të tmerrshme në histori”, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga