LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Si u grabitën 19 milionë dollarë me inceneratorin e Tiranës/ Kryemadhi denoncon Klodian Zoton

10 Nëntor 2022, 10:04, Denoncim CNA

Si u grabitën 19 milionë dollarë me inceneratorin e Tiranës/

Monika Kryemadhi, deputetja e PL-së, në një deklaratë për mediat i është kthyer sërish aferës së inceneratorëve.

Duke u ndaluar tek inceneratori i Tiranës, Kryemadhi ka thënë se Klodian Zoto ka paguar rreth 2 miliardë lekë për 19 kompani.

Këto pagesa, sipas saj, Klodian Zoto i ka bërë në vitin 2018-2019-2020-2021.

“Ajo që të bën përshtypje janë kompanitë Lumi-06 Elvis 03 Group dhe Elvis Co. Vlera e grabitur shkon rreth 19 milionë dollarë. Këto pagesa Klodian Zoto i ka bërë në vitin 2018-2019-2020-2021”, është shprehur Kryemadhi./CNA.al

Si u grabitën 19 milionë dollarë me inceneratorin e Tiranës/

Lajmet e fundit nga