LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputetja e PD-së/ Fola me Aliyevin dhe ai më dëgjoi

15 Nëntor 2022, 22:36, Satire Politike CNA
Deputetja e PD-së/ Fola me Aliyevin dhe ai më dëgjoi
Foto nga takimi me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev

Deputeten Sorina Koti e ka dëgjuar me vëmendje presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, i cili sipas saj është konsultuar direkt me ministrat që e shoqëronin dhe ka vendosur që projekti i gazifikimit të Shqipërisë fillojë nga Korça.

Në një pritje formale në presodencë, ku deputetja e PD Sorina Koti ishte numëror, dhe ku s’ka folur fare, po hiç fare, i ka thënë presidentit të Azerbajxhanit çfarë të bënte dhe ai e bëri menjëherë i mahnitur nga Sorina.

Në presidencë është folur për gazifikimin e Korçës, aq sa është folur për konfliktin e Sorinës me Ledinën në Korçë, për primaret në PD, dhe me kë është Salianji. 

Mirë e paditur politikisht se s’mund të ketë faj, por budadallëku spaska kufij, çdo shqiptar që e lexon tashmë e di se kjo deputetja, vendosi fatin e miliona eurove investime në një takim 10 minuta, ku kjo nuk foli. Ku je Kërpëratë ku je?

Në fakt nuk del qartë se, cilit nga presidentët ja ka kërkuar tamam po kjo s’ka rëndësi, përfundimi është që foli Sorina e dëgjoi Alievi dhe dha vendimin.

Një falenderim për Sorinën dhe punën e saj të madhe si deputete. Bravo Sorina, megjithëse shpesh bravo i duhet thënë dikujt tjetër.

E pabesueshme por e vërtetë. Ja që ka edhe deputete të tillë./ CNA.al

Deputetja e PD-së/ Fola me Aliyevin dhe ai më dëgjoi

Lajmet e fundit nga