LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Festë e madhe në futboll/ Çuni i Irfanit shënon 3 gola me portë bosh

16 Tetor 2022, 11:54, Satire Politike CNA
Festë e madhe në futboll/ Çuni i Irfanit shënon 3 gola me
Foto ilustruese

Futbolli shqiptar ka njohur festën e tij më të madhe në këto vite. Çuni i Ifranit ka shënuar plot tre gola me portë bosh.

Ndeshja ka pasur si protagonist Fatmir Hysenbelliun, i cili ka shkëlqyer duke ngjasuar me Mesin apo Ronaldon.

Ka ekip Barcelona apo Reali, por ka dhe Prestigj, skuadra e miliona fansave me yllin e saj Hysenbelliu.

Hysenbelliu i Prestigjit, ka shënuar golin e tij të tretë me portën e boshatisur, duke i vënë kapakun ndeshjes me rezultatin 11-3, kundër OPA.

Ndërsa nga ana tjetër skuadra OPA-s, e ka patur shumë të vështirë që të përballet me kundrështarët e nivelit të lartë të futbollit, që sfidojnë edhe Messin dhe Ronaldon.

Golat që u shënuan nga skuadra e Prestige ishin 11, dy nga Ademi, 3 gola nga Branica, dy nga Nuza, 3 nga Hysenbelliu dhe autogoli i Ramës.

Ndërsa skuadra e OPA-s, shënoi tre gola, dy nga Sako dhe një nga Behari.

Ndryshe nga babai, dikur kapter, i biri ka zgjedhur botën e sportit dhe futbollit. Ai konkuron denjësisht me yjet botërore dhe shihet si një Lewandovski i ri për Barçen e më tej.

Shpresat janë të mëdha për ekipin e çunit të Fanes dhe vetë të ardhmen e futbollit në vend. Ku hyn Irfani, fitorja është e garantuar./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga