LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Riprogramoje mendjen tënde”/ Ermal Mamaqi, ekspert programimesh

27 Nëntor 2022, 10:38, Satire Politike CNA

“Riprogramoje mendjen tënde”/ Ermal Mamaqi, ekspert

“Profesori”, “doktori”, gjithologu, Ermal Mamaqi, i cili është në garë me veten, i është futur tregut të shitjes së mendjes.

Si një fallxhor me diplomë e ka shtrirë aktivitetin e tij me programimin e mendjeve.

Pas kurseve me kompjuterë ku mësoi formatimin e riprogramimin, tashmë  është sulur drejt mendjeve.

Pr.Dr.Gj.Ermali do të programojë mendjet.

Gjeniu Mamaqi “shpikjen” e radhës e bën duke mbledhur para pas organizimeve në salla ku nuk mungojnë “ermalët” e vegjël.

“Ermal tregtari ”, eksperti i programimeve do të marrë mendtë nga Tiranë për t’i dërguar në Prishtinë, aty ku do të tentojë t'i shesë me 10 dhe 11 dhjetor.

“Riprogramoje mendjen tënde”/ Ermal Mamaqi, ekspert

Nga aktor humori, në këngëtar e moderator, në një folës ku pretendon se motivon për njerëzit, ka lënë pas shkencën, shëndetësinë, dhe ndonjë ditë kur të njoftojë se do të futet në garë për çmimin ‘Nobel”.

“Çudirat Mamaqi”, nuk dihet se deri në ç’shkallë do të arrijnë pas kësaj me programin e mendjeve./CNA.al

Lajmet e fundit nga