LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me dhunë dhe gaz lotjesjellës ndaloi demokratët të hynin në seli/ Lulzim Basha humbësi serial, vijon të përbaltë PD-në

11 Dhjetor 2022, 11:31, Politikë CNA

Me dhunë dhe gaz lotjesjellës ndaloi demokratët të hynin

Lulzim Basha, njeriu që zhyti PD-në në errësirë e la përmbi tri mandate në opozitë, njeriu që braktisi demokratët dhe i la rrugëve, sot shfaqet duke uruar 32-vjetorin e PD-së.

Lulzim Basha, humbësi serial, që me 8 dhjetor nuk lejoi demokratët të hynin në seli, por përdori dhunë dhe gaz lotsjellës ndaj tyre, shkruan në rrjete sociale, se PD ka lindur si shpresë e shqiptarëve.

Në fakt po, PD ka lindur si shpresë e shqiptarëve, shpresë kjo që u vra nga Lulzim Basha, në sajë të pazareve me pushtetin që copëtoi e ndau demokratët në dy pjesë dhe që sot ende e mban peng vulën.

“Partia Demokratike ka lindur e re dhe do të mbetet e re, ka lindur europiane dhe do të mbetet europiane, ka lindur kombëtare dhe do të mbetet kombëtare, ka lindur mes sakrificash, e mbi sakrificat do të ngrihet më e fortë, ka lindur si shpresë e shqiptarëve për ndryshim dhe do të jetë sërish shpresa e tyre, ka lindur e madhe dhe do të bëhet edhe më e madhe, për Shqipërinë, për demokracinë.

Gëzuar 32 vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike! Zoti i bekoftë shqiptarët dhe Shqipërinë”, shkruan Lulzim Basha.

Me dhunë dhe gaz lotjesjellës ndaloi demokratët të hynin

Lajmet e fundit nga