LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

32 vite nga krijimi i Partisë Demokratike/ Berisha bën urimin special

11 Dhjetor 2022, 11:07, Politikë CNA
32 vite nga krijimi i Partisë Demokratike/ Berisha bën urimin special
Sali Berisha në vitet '90

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale, ka uruar ditëlindjen e partisë.

Berisha ka publikuar një foto, ku shfaqet me flamurin shqiptar dhe atë të NATO-s, duke kujtuar kështu një tjetër kontribut të rëndësishëm të qeverisjes së tij. 

Si sot 32 vite më parë, u ngritën themelet e një partie të re që do të sillte pluralizmin politik në Shqipëri.

Ai prej disa dekadash jep kontributin e tij në këtë parti dhe ende po qëndron në krye të demokratëve, e sot nuk mund të mungonte urimi i tij.

“Gëzuar ditëlindjen e Partisë Demokratike!

Gëzuar 32 vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike njëherazi dhe pluralizmit politik në Shqipëri. #sb”- shkruan Berisha në Facebook.

 

Lajmet e fundit nga