LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mos e merr burrin katolik, as serb”/ Fifi irriton ndjekësit me deklaratën e saj: Turp, ça janë këto vipa

12 Nëntor 2021, 17:45, Lifestyle CNA
“Mos e merr burrin katolik, as serb”/ Fifi irriton ndjekësit me

Këngëtarja Filloreta Raçi, e njohur për publikun si Fifi, është një nga banoret e shtëpisë së Big Brother Vip.

Sot gjatë një bisede me disa prej banorëve të shtëpisë ka treguar tri kriteret që babai i saj ka për djalin me të cilin Fifi do të ketë si partner jete.

?Babai mi ka thënë tre gjëra. Nuk e du katolik, nuk e dua ti përkasë minoriteteve dhe nuk ta du serb?, është shprehur Fifi.

Ndërkohë kjo deklaratë ka irrituar shumë ndjekës të cilën janë ndierë të prekur nga kjo deklaratë e saj.

Menjëherë kanë shpërthyer komentet, ku e kritikojnë duke e quajtur paragjykuese dhe diskriminuese.

?Fifi do ishte më mirë që këtë këshillë të babait mos ta bënte publike sepse besimi është temë sensitive. Gjithashtu komuniteti Rom ndihet i diskriminuar. Edhe mos promovo urrejtje ndaj kombeve. Je artiste dhe duhet të përcjellësh mesazhe paqje, pozitive, bashkimi. Nëse nuk ke mesazhe të tilla më mirë hesht sepse me këto që the tregove që je injorante (e pa ditur)?, shkruan një komentues.

Më poshtë lexoni edhe komente të tjera./ CNA.al

 

 

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

 

Lajmet e fundit nga