LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata nga Covid/ Mbi 500 raste të reja, ja sa kanë humbur jetën

12 Nëntor 2021, 15:56, Lifestyle CNA
Situata nga Covid/ Mbi 500 raste të reja, ja sa kanë humbur jetën

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin e 24 orëve të fundit, sa i takon situatës nga Covid.

Sipas MSH, janë kryer 3498 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitiv 573 qytetarë, ndërsa për fat të keq 5 veta kanë humbur betejën.

Në 24 orët e fudnit, janë shëruar 458 qytetarë nga Covid.

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon:

Janë kryer 3,498 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 573 qytetarë, në këto bashki: 270 në Tiranë, 32 Berat, 29 në Fier, 22 në Vlorë, 19 në Durrës, Kamëz, 17 në Elbasan, 16 në Gjirokastër, 12 në Krujë, 11 në Lushnje, 10 në Shkodër, Libohovë, 9 në Lezhë, Korçë, 8 në Kavajë, 7 në Patos, Dimal, 5 në Fushë Arrëz, Kurbin, 4 në Mallakastër, Sarandë, Kuçovë, Poliçan, Peqin, 3 në Tropojë, Delvinë, Gramsh, 2 në Kukës, Mirditë, Vorë, Rrogozhinë, Pogradec, Devoll, Kolonjë, 1 në Vau i Dejës, Has, Dibër, Mat, Selenicë, Himarë, Konispol, Dropull, Përmet, Këlcyrë, Memaliaj, Skrapar, Belsh.

Janë 8,343 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 165 pacientë, nga të cilët 26 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 5 humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv: Dy qytetarë nga Tirana 58 dhe 73 vjeç, dy qytetarë nga Durrësi 65 dhe 70 vjeç, një qytetar nga Berati 83 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga