LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Shaqiri tregon se ka gënjyer gruan që të mos martoheshin

12 Nëntor 2021, 07:23, Lifestyle CNA
Ilir Shaqiri tregon se ka gënjyer gruan që të mos martoheshin

Ilir Shaqiri ka bërë një deklaratë të bujshme. Ai ka treguar se ja gënjyer gruan në mënyrë që të mos martoheshin.

Ai ka rrëfyer se martesa me baskëshorten e tij Emanuelen ndodhi në një periudhë kur ai ishte në kulmin e karrierës dhe nuk e kishte fokusin për tu martuar, por Emanuela donte ta realizonte këtë ëndërr.

?Më kërkonte të martoheshim. Unë isha në kulmin e karrierës në atë periudhë dhe e kisha mendjen komplet te puna. 70% ishte puna, 30% dashuria me të, si fokus flas, jo si ndjenjë, se ndjenja ishte 100%. Si fokus kisha ndërmend të vrapoja dhe të bëja atë që kisha ëndërruar të bëja. Se jeta për tu martuar e për të bërë fëmijë aty ishte.

Ne jemi njohur kur unë isha 27 vjeç, Manuela 22. Unë isha në kulm, fluturoja me avionin. Dilja me makinë, hidheshin njerëzit sipër makinës, shkruanin emrin nëpër mure. Nuk i thoja dot prit të punoj njëherë, se ka kohë. Ajo kishte shumë qejf martesën, donte ta realizonte këtë gjë. Edhe unë, nuk është se nuk doja po e kisha mendjen te puna?, ka treguar Iliri.

Gjithashu ai ka rrëfyer se së nuk mund të martrohej me Emanuelen sepse duhet të merrte lejë nga bashkia për të vërtetuar se ka bërë ushtrinë.

?Për tu martuar në Itali duhet të marrësh leje nga Bashkia që je i lirë, se nuk të martojnë andej po nuk solle letrën që nuk je i martuar në Shqipëri. Dhe unë i thoja për të marrë këtë letrën duhet dokumenti që kam bërë ushtrinë, është e detyrueshme të ne i thoja. Ushtrinë nuk e kam bërë sepse u arratisa i thoja dhe ajo më thoshte interesohu, thuaji babit, mamit të nxjerrin letrën e ushtrisë, ta marrin në një mënyrë ose tjetër?, tregoi Iliri./CNA.al

Lajmet e fundit nga