LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fitoi çmim në Këshillin Atlantik dhe foli shqip/ Kurti- Dua-s: Diplomatja më e mirë që Kosova mund ta kishte kërkuar

12 Nëntor 2021, 12:46, Lifestyle CNA
Fitoi çmim në Këshillin Atlantik dhe foli shqip/ Kurti- Dua-s:

Edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për çmimin që fitoi këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, në Këshillin Atlantik në SHBA.

Me anën e një postimi në Twiter ai e ka cilësuar Duan si ?diplomatja më e mirë që Kosova mund ta kishte kërkuar?.

Postimi i kryeministrit Kurti:

?Dua Lipa nuk është vetëm këngëtare e famshme. Ajo është një aktiviste që frymëzon lëvizjet për ndryshim dhe është diplomatja më e mirë që Kosova mund të kishte kërkuar dhe shpresuar ndonjëherë. Urime për tuajin çmimin në Këshillin Atlantik. Ju jeni një frymëzim dhe vendi juaj është krenar për ju,? ka shkruar Kurti./CNA.al

Lajmet e fundit nga