LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I kam shkruar këngë pa lekë”/ Arditi reagon pas deklaratës së Fifit

10 Nëntor 2021, 20:40, Lifestyle CNA

Për të folur në lidhje me eksperiencën e tij në Big Brother VIP Ardit Çuni ka qenë i ftuar në emisioni i Top Albania Radio-s ?Pardon my French?

Më së shumti ai u ndal në deklarata e Fifit se i kishte shkruar Arditit këngë dhe nuk i kishte marrë lekë.

?Unë nuk e kam mik të ngushtë Arditin, e kam mik. Kam punuar me të, ia kam bërë dy këngë, tek njëra nuk i mora asnjë lekë, te tjera vetëm gjysmën e çmimit, sepse unë nuk shitem për pak? Po Ardit, e kam dashur Granitin më shumë se ty brenda?, është shprehur Fifi gjatë mbrëmjen së djeshme.

Në lidhje më këtë deklaratë Arditi ka dhënë versionin e tij:

?Unë nuk e kisha dëgjuar pjesën e këngës sepse do kisha nxjerrë lekë do e pyesja sa i detyrohem. Nuk më duket aspak profesionale, ndoshta e ka thënë në nerva e sipër për pjesën e këngës. Po, është zhgënjim sepse disa marrëdhënie janë diskrete. Është si të thëm unë sa e ka Fifi tekstin. Janë disa marrëdhënie profesionale diskrete?

Bëhet fjalë për këngën ?Qaj? që i jam shumë mirënjohëse asaj për tesktin. Këngën do e shkruante dikush tjetër, por ajo më tha ?të lutem ma shkruaj dhe sdo të marr lekë?, nuk ishte kërkesë e imja, ishte ajo që e kërkoi sepse i pëlqeu shumë. Këngën e dytë ia kam paguar sa e ka, jo gjysmë çmimi?./CNA.al

Lajmet e fundit nga