LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO- Aktori i filmave turk zgjedh mënyrën më fisnike për të festuar ditëlindjen e tij

10 Nëntor 2021, 18:41, Lifestyle CNA
FOTO- Aktori i filmave turk zgjedh mënyrën më fisnike për

Aktori i filmave turke me origjinë shqipatre Can Yaman ka vendosur të festojë ditëlindjen e tij te 32-të në një mënyrë shumë të veçantë.

Ai ka shuar 32 qirinj Can Yaman në shoqërinë e miqve të tij, por festa e vërtetë ka qenë me fëmijët. Aktori ka vendosur që ditën e ditëlindjes së tij të inaugurojë një mbledhje fondesh për shoqatën e tij Can Yaman të cilat do të shkojnë për Poliklinikën e fëmijëve, Umberto i I në Romë.

Qellimi i mbledhjes së këtyre fondeve është blerja e një respiratori pediatrik për pacientët e vegjël. Aktori ka shëtitur nëpër pavijonin e Neonatologjisë dhe Pediatrisë me dhurata dhe ka thënë: ?Ëndrra ime më e madhe? Të shoh fëmijët e shtruar në spital të kthehen për të luajtur sa më shpejt.?

Aktori ka dhënë në këtë mënyrë edhe mesazhin më të bukur në këtë ditë të veçantë./CNA.al

Lajmet e fundit nga