LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-“Çfarë doni që të bëj? Të ndaloj plakjen, të zhdukem?”/ Revoltohet keq aktorja e njohur

10 Nëntor 2021, 12:35, Lifestyle CNA

Pak kohë më parë në ribashkimin e tyre, aktoret e sepalit të njohur ?Sex and the city?, u shfaqën pas shumë vitesh me flokë të thinjur. Stili i tyre ishte i padiskutueshëm dhe në fotografitë që u publikuan nga media të ndryshme por vëmendjen e morën pikërisht flokët e tyre të palyera!

Për këtë arsye dhe komenteve të shumta negative që i kanë ardhur aktorja që luan rolin kryesor Sarah Jessica Parker  ka vendosur të kthejë një përgjigje:

?Ka kaq shumë biseda mizogjene ndaj nesh që nuk bëheshin kurrë ndaj një burri. Flokë gri, flokë gri, flokë gri. A i ka ajo flokët me thinja??, tregon Sarah Jessica Parker për Vogue.

Komenteve në rrjet që pasuan këtë foto, ajo iu përgjigj, duke thënë: ?Unë jam ulur këtu me Andy Cohen, dhe ai ka ka gjithashtu flokë të thinjur dhe duket shkëlqyer. Pse për të është ok të ketë flokë të thinjur e për mua jo? Nuk di çfarë t’ju them o njerëz?.

Parker shton se rrjetet sociale e kanë përkeqësuar këtë formë reagimi.

?Pothuajse duket sikur njerëzit nuk duan që ne të jemi krejtësisht në rregull me veten tonë reale. Duket sikur na mëshirojnë për atë që jemi sot. Unë e di se si dukem. Nuk kam zgjidhje. Çfarë doni që të bëj? Të ndaloj plakjen? Të zhdukem??, tha aktorja.-raporton Living. 

Lajmet e fundit nga