LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mijëra doza të tjera Pfizer mbërrijnë në Rinas/ Ja sa ka arritur numri në total

9 Nëntor 2021, 20:44, Lifestyle CNA
Mijëra doza të tjera Pfizer mbërrijnë në Rinas/ Ja sa

Mbrëmjen e sotme ka ardhur në Shqipëri një tjetër ngarkesë me vaksina kundër COVID-19.

Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila bën me dije se në Rinas kanë mbërritur 74,880 doza vaksine Pfizer.

 ?Kanë mbërritur në Shqipëri edhe 74,880 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë. Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,571,840 vaksina antiCOVID-19. Jemi të vendosur të çojmë përpara planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari.? /CNA.al

Lajmet e fundit nga