LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rrallë/ Gjendet peshku gjigant në brigjet e Oregon në SHBA

20 Korrik 2021, 17:41, Kuriozitete CNA
E rrallë/ Gjendet peshku gjigant në brigjet e Oregon në SHBA

Një peshk i madh shumëngjyrësh u gjet në bregdet në Oregon javën e kaluar. Për ruajtësit e akuariumeve kjo është një specie e rrallë

Peshku opah 45 kilogram, i njohur gjithashtu si një peshk hëne, u zbulua në “Sunset Beach” në “Seaside”, një qytet në veriperëndim të SHBA.

Peshku është “i rrallë në bregun e Oregonit”, u tha në një njoftim në Facebook së bashku me disa imazhe të peshkut të gjatë tre metra e gjysmë.

Opah është një peshk me pamje të pazakontë, sipas NOAA, ata kanë një trup të rrumbullakët dhe të sheshtë me ngjyrë gri të argjendtë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga