LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mahnitëse/ Super jahti luksoz 340 metra i frymëzuar nga luftëtari Y-Wing

9 Korrik 2021, 16:57, Kuriozitete CNA
Mahnitëse/ Super jahti luksoz 340 metra i frymëzuar nga luftëtari

Një super-jaht luksoz është krijuar që të duket tamam si një anije kozmike e Star Wars. Estrella Superyacht është dizenjuar nga Yeojin Jung i cili ndodh të jetë një tifoz i Star Wars.

Dizajni i anijes me gjatësi 342 metra u frymëzua nga Y-Wing dhe një Naboo Royal Starship. Tifozët e Star Wars mund të kenë vërejtur ngjashmëritë menjëherë.

Dy përbërës notues në secilën anë të jahtit krijojnë pamjen e tij të veçantë.

Ata janë të lidhur me një urë që shtrihet në byk. Dizajni “tri-swath” thuhet se shkakton disa çështje ekuilibri. Jung e ka kundërshtuar këtë çështje duke dhënë stabilizuesit kryesorë të gishtave të bykut.

Ai është projektuar me një motor nafte hibrid në mendje për rrëshqitje të lehtë të ujit. Qëllimi është që ajo të arrijë një shpejtësi lundrimi prej 15 nyjesh për pronarët e saj mega të pasur. CNA.al

Lajmet e fundit nga