LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

9 tiparet e njerëzve egoistë që në të vërtetë janë krejtësisht normale

18 Korrik 2021, 14:30, Kuriozitete CNA
9 tiparet e njerëzve egoistë që në të vërtetë

Nëse dikush ju quan egoist, mund të mos ju duket kompliment. Por kjo karakteristikë e karakterit tuaj në të vërtetë mund t’ju bëjë një person më të mirë, thonë ekspertët e psikologjisë .

Psikologët pretendojnë se është në natyrën tonë të mendojmë dhe të kujdesemi për nevojat tona më parë.

Ky instikt ka krijuar një reputacion të keq, megjithatë, dhe është bërë burim i emocioneve negative, si frika dhe faji.

Bright Side zgjedh disa tipare të karakterit të njerëzve egoist që në fakt janë të shëndetshëm dhe nuk prekin askënd.

-Pëlqeni të kaloni kohën tuaj vetëm

-Mendimi i ndryshëm nga të tjerët

-Nuk i përgjigjeni menjëherë telefonatave

-Të kujdeseni për veten

-Nuk ndiqni gjithnjë rregullat

-Të mos qënit prindëri ideal

-Të zgjedhësh karrierën para familjes

-Kujdeseni për ditën tuaj të pushimit

-Dhënia fund e një marrëdhënieje, pune apo situate jetësore./ CNA.al

Lajmet e fundit nga