LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTOT-Unike/ Kjo është super makina hibride e gjeneratës së ardhshme

15 Korrik 2021, 18:46, Kuriozitete CNA
FOTOT-Unike/ Kjo është super makina hibride e gjeneratës së

Aston Martin bën një hap të madh përpara me konceptin ?Valhalla? duke  sjellë një super veturë të jashtëzakonshme, me motor hibrid dhe të mesëm.

E ndërtuar me shasi, ekspertizë aerodinamike dhe elektronike në Formula 1, dhe një teknologji të fuqisë së përparuar hibride në zemër të saj, Valhalla është një ?vitrinë? e frikshme teknologjike.

Valhalla paralajmëron një përkufizim të ri të Aston Martin. Me një motor elektrik benzinë ??/ bateri me motor 950 bhp, strukturë të re të fibrave të karbonit dhe aerodinamikë të frymëzuar nga filozofia pioniere parë për herë të parë në Aston Martin Valkyrie revolucionare, Valhalla do të sjellë ekuilibrin perfekt të performancës së hiper veturave dhe fuqinë e përparuar.

Sistemi i tij elektrik i ri PHEV, i cili përmban tre motorë; një motor V8 me porosi 4.0 litra binjak-turbo i vendosur në pjesën e pasme. Motori V8 më i përparuar, i përgjegjshëm dhe me performancën më të lartë të pajisur ndonjëherë në një Aston Martin, duke u rikthyer në 7200rpm dhe duke zhvilluar 750PS.

Do të ketë një ekran qendror, i cili do të integrojë softuerin Apple CarPlay dhe Android Auto. Sipas informacionit të disponueshëm, si një tipar shtesë që ndjek modelet garuese, sediljet do të jenë të qëndrueshme, pedalet të rregullueshme dhe më të larta se zakonisht.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga